Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/A ja wolę  swoją mamę!/Festyn szkolny

A ja wolę  swoją mamę!

28 Maja 2024
A ja wolę  swoją mamę!

W zielonych oczach Matki
świeci wiosenna łąka.
Słońce na drzewach śpiewa
i budzi kwiaty w pąkach.
W niebieskich oczach Matki
szepcze kwitnący strumień.
Tak opowiadać bajki
to tylko Mama umie.
W błękitnych oczach Matki
pogodne niebo fruwa.
Wiersz na dzień matki, Tadeusz Kubiak.

25 maja 2024 roku, pomimo kapryśnej aury,  nasza   społeczność z pewnością  nie miała powodów, by kaprysić. Rodzice, nauczyciele i uczniowie wspólnie bawili się  na festynie szkolno-rodzinnym na boisku KS-27. 
Spotkanie było świetnym pretekstem do spędzenia ze sobą czasu  i rozmów- piękne preludium w przededniu Dnia Matki, bo, jak wiadomo: „nie ma jak u mamy”. Nie zabrakło atrakcji i dla „dużych”, i dla „małych”. 
Było kreatywnie, artystycznie i …bojowo. A zadbali o to rodzice i organizacje współpracujące z naszą szkołą. 
„Chodź, pomaluj mi twarz!” Tradycyjnie już można było poddać się metamorfozie- pomalować  twarz i zapleść finezyjne, fantazyjne warkoczyki. A kto chciał zatrzymać w kadrze swoją nową twarz lub ulotne chwile, mógł wziąć udział w  profesjonalnej, wyjątkowej sesji fotograficznej ,podczas której pod drugiej stronie aparatu stała pani Agnieszka Grabczyńska. W  mgnieniu oka wyczarowywała  niepowtarzalne zdjęcia. Przyłączył się również Bank Spółdzielczy z Jastrzębia-Zdroju i Jastrzębskie Stowarzyszenie Eksploracyjne „SzpoN” 
Ale czym byłby festyn szkolny bez występów naszych artystów?  Na to czekali przede wszystkim rodzice i bliscy  uczniów. Zanim włączyliśmy się w wir zabawy, pani dyrektor Szkoły Podstawowej  Beata Bienia  i przedstawicielka  Samorządu Uczniowskiego Małgorzatę Musioł pięknie przywitały przybyłych. Nie zbrakło też wzruszających chwil pełnych wdzięczności. Dyrekcja złożyła podziękowania przyjaciołom szkoły, wspierających nas na różnych płaszczyznach. Słowa uznania zostały przekazane również sołtysowi Gołkowic  panu Piotrowi Wrodarczykowi za wsparcie finansowe festynu. Wyrazy wdzięczności należą się również organizatorce festynu pani Izabeli Lajdzie- przewodniczącej szkolnej Rady Rodziców. 
Po części oficjalnej wszyscy z niecierpliwością czekali na występy utalentowanych artystów. Na scenie pojawił się pan Grzegorz Wolny, który wspaniale poprowadził część rozrywkową. 
Rozrywki z pewnością nie zabrakło! Uczniowie klas 1-3,przygotowywani przez swoje wychowawczynie, zaprezentowali się wzruszająco i dynamicznie, w tańcu i piosenkach, dedykowanych mamom. 
Pięknie zaprezentowała się Lena Ptaszyńska- uczestniczka  siódmej edycji talent show The Voice Kids. Południowy klimat mogliśmy poczuć dzięki latynaoamerykańskim tancerkom: Zuzi Mazur z klasy IVA i naszej absolwentce- Laurze Tatarczyk. 
Świetnie zaprezentował się szkolny  zespół  Decybela prowadzony  przez pana Grzegorza Wolnego śpiewająco  zaprezentowała się Dominika Oślizło- uczennica klasy 6B. 
Wisienką na torcie był popis wokalny pana Grzegorza Wolnego, który brawurowo wykonał  utwór Oddziału Zamkniętego Ich marzenia z towarzyszeniem chórku-dyrekcji i nauczycielek. 
Nie ma co się licytować! Nie zabrakło też nutki  adrenaliny. Na licytację została wystawiona   m.in. koszulki Tomasza Fornala- siatkarza, czołowego zawodnika Jastrzębskiego Węgla. 
Po występach naszych utalentowanych artystów błękit wypełniły czerwone balony. Reprezentanci klas wypuścili balony z życzeniami dla mam. W końcu: „nie ma jak u mamy”. 
Radosnym, tanecznym  akcentem był rodzinny „pociąg” zainicjowany przez rodziców w rytm piosenki Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę”. W końcu: „nie ma jak u mamy”? Prawda? 
Bardzo dziękujemy przyjaciołom szkoły i sponsorom za nieocenione  wsparcie , dzięki któremu mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Elżbieta Krzysztofczyk- Kosek

do góry