Strona główna/Aktualności/Akcja "Szkoła pamięta" 2023

Akcja "Szkoła pamięta" 2023

29 Października 2023
Akcja
Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Szymborska jest laureatką literackiej Nagrody Nobla, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego. Społeczność Szkoły Podstawowej w Gołkowicach upamiętniła wybitną poetkę podczas wieczorku poetycko-muzycznego "Szymborską jesień się zaczęła ...". Wydarzenie to było częścią akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", w której wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Mateusz Andrzejuk

Uczennica z mamą recytująca wiersz

Uczennica recytująca wiersz

Występujący uczniowie oraz publiczność - zdjęcie wykonane z góry