Strona główna/Aktualności/Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

17 Października 2024
Dzień Edukacji Narodowej

„Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.”
-Vernon Howard

11 października nasza szkoła celebrowała wyjątkowy dzień, święto wszystkich ludzi, którzy wkładają całe serce w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Z pasją tworzą  przestrzeń przyjazną młodym ludziom. Miejsce, gdzie mogą się rozwijać i budować piękne relacje.
Ten dzień uświetniły występy uczniów klas szóstych. Na początek wysłuchaliśmy wywiadu z panią ministrą edukacji i  obejrzeliśmy  zabawne, ale i niepozbawione  refleksji , scenki z życia  szkoły, szkoły …bez nauczycieli.  Mogliśmy usłyszeć, że „Cywilizacja została rozwinięta na wielką skalę. Wkroczyły roboty, które czuwały nad procesem edukacji….” Na koniec okazuje się ,że uczniom brakuje nauczycieli: „Jesteście niezastąpieni, a przez nas bardzo docenieni”.
Nie zabrakło muzycznych akcentów. Wystąpiła żywiołowa klasa 4B oraz soliści. Adam Żymełka wykonał  nostalgiczną piosenkę  Zbigniewa Wodeckiego : "Lubię wracać tam, gdzie byłem”  , a  Wiktoria Surma zagrała na trąbce przejmujący  utwór Leonarda Cohena:” Hallelujah”. Na koniec uczniowie przekazali  nauczycielom kilka życiowych i zabawnych wskazówek, by cały rok szkolny tryskali energią.
Do podziękowań dołączyli się przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy, stawiając trafną diagnozę, postanowili zadbać o dobre samopoczucie  nauczycieli.  Wręczyli  wyjątkowe recepty i zalecili dawkowanie: 6 kropli cierpliwości, 3 kropli zaufania, 5 kropli wyrozumiałości, dwóch  łyżek humoru. To zdecydowanie przepis na dobry rok!
I tego nam wszystkim życzymy: nauczycielom, pracownikom obsługi , uczniom oraz rodzicom. Niech nie zabraknie nam cierpliwości, zaufania, wyrozumiałości i humoru.

Elżbieta Kosek
Izabela Płatek