Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Dzień Nauk Ścisłych

Dzień Nauk Ścisłych

19 Marca 2024
Dzień Nauk Ścisłych

14.03 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. W tym roku troszkę inaczej świętowaliśmy ten dzień, a do samej Królowej Nauk dołączyły inne nauki ścisłe. 
Wszystko zaczęło się od Wiosennej Nocy Naukowców, która odbyła się z piątku na sobotę, w czasie której uczniowie klas siódmych i ósmej, świetnie bawili się w towarzystwie matematyki, chemii i biologii. Najważniejszy jednak był miniony poniedziałek, kiedy to uczniowie naszej szkoły zmagali się z recytacją liczby Pi, różnymi łamigłówkami, zadaniami, doświadczeniami, tworzeniem plakatów, układaniem kostki Rubika. Poznawali również sylwetki znanych naukowców. Ponadto, naszą szkołę odwiedził sam Albert Einstein, który wraz z kolegami rozdawał zagadki. A oto nasi zwycięzcy:

W konkurencji układania kostki Rubika:

  1. Paweł Magdziorz- 7b
  2. Mateusz Chmiel - 6b
  3. Aleksandra Kawalec- 7a

Z kolei w recytacji liczby Pi najlepsze były dwie uczennice z klasy 6a - Emilia Kotula i Julia Śliwa, które wyrecytowały aż sześćdziesiąt miejsc po przecinku. Gratulujemy! 
Dzień Nauk Ścisłych dostarczył uczniom naszej szkoły wiele emocji, ale przede wszystkim rozbudził ciekawość pięknymi, ale zarazem trudnymi dziedzinami wiedzy.

Renata Ucher, Jolanta Siemieniuk, Aleksandra Śliwa

do góry