Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Festyn rodzinny w Gołkowicach

Festyn rodzinny w Gołkowicach

13 Czerwca 2022
Festyn rodzinny w Gołkowicach

Kiedy się śmieje dziecko,
śmieje się cały świat.
Janusz Korczak

Mieszkańcy Gołkowic, którzy odwiedzili 11czerwca 2022 roku boisko KS-27 w Gołkowicach, nie mogli narzekać na nudę, gdyż odbył się wtedy festyn szkolno-rodzinny pod hasłem :”Szkoła i rodzina to jedna drużyna”, przygotowany przez dyrekcję, radę rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Na początku rodzice z dziećmi zmagali się z różnymi zadaniami sportowymi, zbierając certyfikaty dla klasy swojej pociechy. Później mogli podejść do stanowiska urody, aby zrobić sobie warkoczyki oraz tatuaże. W tym czasie każdy mógł wykonać pamiętne zdjęcie w fotobudce. Dla najmłodszych przygotowano kącik malucha, czyli dmuchane zjeżdżalnie i malowanie twarzy. Furorę robiła kawiarenka z domowymi wypiekami oraz kiełbasa z grilla. Zaś najdłuższa kolejka ciągnęła się przy loterii fantowej, przygotowanej przez radę rodziców.

Mieszkańcy chętnie wysłuchali programu artystycznego, który rozpoczęła Gminna Orkiestra Dęta. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas najmłodszych z ciekawymi piosenkami o mamie, tacie i rodzinie. Przecież wszędzie każda mama, każdy tata chce tak samo, żeby dziś na całym świecie mogły żyć szczęśliwe dzieci, wyśpiewali uczniowie z klasy drugiej. Natomiast inna klasa stwierdziła, że wesoła rodzina to piękna drużyna, która zawsze razem się trzyma, co mogliśmy zaobserwować na rodzinnym festynie. Oprócz wesołych piosenek starsi uczniowie przygotowali nowoczesne i dynamiczne tańce. Ciekawym punktem programu był występ ukraińskich dzieci, które zaśpiewały narodową piosenkę w pięknych tradycyjnych strojach.

Błysk w oczach dzieci wywołał gość specjalny, Kubuś Puchatek, maskotka. która ich rozbawiała i pozowała do ciekawych zdjęć. Nie małym zainteresowaniem wśród obecnych cieszył się również wóz strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu oraz porozmawiać ze strażakami.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera, pomagały w tym nasze nastroje oraz słońce, które tego dnia było z nami przez cały dzień. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, rodziców i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Beata Bienia

do góry