Strona główna/Aktualności/Inwestujemy w ucznia dla lepszej przyszłości

Inwestujemy w ucznia dla lepszej przyszłości

1 Października 2024

Rozpoczynamy realizację projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+):

Inwestujemy w ucznia dla lepszej przyszłości - edukacja włączająca w SP Gołkowice

logo UE

Cel projektu:

Projekt skierowany jest do grupy docelowej zamieszkującej obszar woj. śląskiego, tj. 50 uczniów (19K;31M) SP w Gołkowicach oraz 6 nauczycieli. Zaplanowane wsparcie obejmuje uczniów z SPE 47 (17K;30M), w tym 5 uczniów (5M) z niepełnosprawnościami oraz 3 uczniów (2K;1M) neurotypowych obcego pochodzenia.

Okres realizacji: 01.07.2024 do 30.06.2026 (VII 2024 rekrutacja i zakupy).

Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych wszystkich uczniów poprzez stworzenie przestrzeni zapewniającej uczestnictwo każdego ucznia w procesie uczenia się. W projekcie zakłada się wsparcie uczniów w postaci zajęć umożliwiających wszechstronny rozwój i naukę zgodnie z potrzebami i umiejętnościami wraz ze wsparciem w pokonywaniu trudności. Stanowi on odpowiedź na zdiagnozowane potrzeby uczniów i nauczycieli, obejmujące następujące zadania:

• zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej
  • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i II etapu edukacyjnego
  • wsparcie świetlic szkolnych - zajęcia integracyjne dla dzieci z różnych środowisk
  • podnoszenie kwalifikacji, umiejętności i kompetencji kadry pedagogicznej

Zakłada się także wsparcie w postaci szkoleń dla nauczycieli z obszaru tematycznego dotyczącego przemocy w szkole i przemocy rówieśniczej. Oprócz tego zaplanowano także wsparcie dla nauczycieli w postaci szkoleń dotyczących przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, z Karty Praw Podstawowych i Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych (12K).

Łącznie zaplanowano 850 zajęć dla 17 grup. Planuje się także wykonanie windy ze względu na udział w projekcie trzech uczniów z niepełnosprawnością ruchową oraz utworzenie kącika wyciszenia, sali relaksu a także zakup niezbędnego doposażenia i pomocy dydaktycznych do realizacji projektu zgodnie z jego założeniami.

Planowane efekty:

Efektem będzie poszerzenie oferty zajęć dodatkowych, w tym indywidualizujących proces kształcenia i stworzenie optymalnych warunków nauki dla wszystkich.

Wartośc projektu:

Całkowity koszt projektu: 901 695.66 zł