Strona główna/Aktualności/Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

13 Listopada 2023
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy”
Józef Wybicki

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcąc uczcić tak ważny dzień, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jego obchodach. Nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego ze szkolnym sztandarem,  na którym widnieje patron szkoły i lokalny bohater Gołkowic - porucznik pilot Franciszek Surma. Najpierw odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, a tuż po niej nastąpił przemarsz pod pomnik tych, którzy polegli za wolność i których zabrała II wojna światowa. Oddając hołd, pod pomnikiem zostały złożone kwiaty i znicze przez władze gminy:  Wójta- Pana Mariusza Adamczyka, Zastępcę Wójta - Pana Tomasza Kasperuka, Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Zdrowia - Pana Bogusława Dziędziela oraz sołtysa Pana Piotra Wrodarczyka. W tym ważnym dniu nie zabrakło również przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej na czele z Panem Prezesem dh Piotrem Szkudlarkiem i naczelnikiem dh Robertem Radeckim, do których dołączyła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Gołkowic.

Aleksandra Śliwa, Katarzyna Dobisz