Strona główna/Aktualności/Pasowanie na ucznia

2 Września 2022

Witamy najmłodszych wśród braci uczniowskiej!

1 września 2022 roku nasza szkolna rodzina powiększyła się o 41 uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. W obecności rodziców, nauczycieli odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas I Szkoły Podstawowej w Gołkowicach. Wydarzenie to stało się już tradycją w naszej szkole. Rozpoczęcie nauki jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na ucznia ma podkreślić jak ważne dla szkoły jest to, że stali się oni jej częścią.

Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor szkoły Edyta Bebek, witając serdecznie wszystkich zgromadzonych. Następnie uczniowie klasy IIa przygotowani przez panią Anitę Kurasz przedstawili program artystyczny. Dzień był pełen wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Po programie artystycznym dzieci złożyły uroczyste ślubowanie:

„ Ślubuję być dobrym Polakiem
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
Jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starać się być dobrym dla innych,
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubuję”

Pasowania na uczniów symbolicznym ołówkiem dokonała pani wicedyrektor szkoły Edyta Bebek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz rogi obfitości. Pod koniec uroczystości dyrektor szkoły Waldemar Paszylka podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w zorganizowanie tej uroczystości. Pogratulował pierwszoklasistom i życzył im sukcesów w nauce. Później była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Uroczystość ta była ogromnym przeżyciem dla dzieci, ich rodziców i wychowawców. Ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci każdego pierwszaka.

Aneta Domagała
Justyna Wrodarczyk