Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło i sportowo!

Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło i sportowo!

27 Marca 2024
Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło i sportowo!

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Nareszcie nadeszła wiosna! W niezwykle radosnych nastrojach pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Już od rana na korytarzach było wesoło i kolorowo.
Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień DNIEM BEZ PLECAKA, czyli NO BACKPACK DAY (z ang). Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Nie było to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Zabawa polegała na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości czymś ten plecak zastąpić. Liczyła się kreatywność i fantazja, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach. Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. 
W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło także strojów w kolorach wiosennych. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych zabaw, do których zaproszeni zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wiele emocji wywołał również pokaz mody, w trakcie którego przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali wiosenny ubiór. Każda klasa przygotowała również piękną kukłę Marzanny. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy wykazały się niezwykłą kreatywnością. To wszystko po to, aby przywołać do nas Panią Wiosnę. Dzisiaj nikt nie rywalizował ze sobą. Najważniejsza była radosna zabawa i możliwość spędzenia ze sobą wspólnego czasu. 
Oprócz zabaw przygotowano również program sportowy, który miał zagwarantować wszystkim uczestnikom i kibicom dobrą zabawę. Nad przebiegiem rozgrywek piłki nożnej czuwała, nauczycielka wychowania fizycznego, Pani Ewelina Kłosek. Wszystkie zespoły startowały z olbrzymim zaangażowaniem, wkładając wszystkie swoje umiejętności i serce do walki.
Po tak wyjątkowym dniu nikt już nie ma wątpliwości, że nadeszła wiosna. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną przyjemność nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.

 Karolina Durka, Monika Herman

Pierwszy Dzień Wiosny na wesoło i sportowo!

do góry