Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/To już pewne!  Będzie Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Gołkowicach!

To już pewne!  Będzie Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Gołkowicach!

12 Maja 2024
To już pewne!  Będzie Zielona Pracownia w Szkole Podstawowej w Gołkowicach!

70 nowych Zielonych Pracowni powstanie w placówkach oświatowych województwa śląskiego dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To efekt rozstrzygniętego konkursu „Zielona Pracownia’ 2024”. Na konkurs wpłynęło 148 wniosków, nasza szkoła znalazła się wśród szczęśliwych zwycięzców. 
W konkursie wzięły udział placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym te, nagrodzone we wcześniejszym konkursie „Zielona Pracownia_Projekt’2024”. Nasza szkoła była już nagrodzona w pierwszej części konkursu, dlatego otrzymujemy łączną kwotę dotacji 60 tys. złotych, z pierwszego etapu 12 tys. złotych i z drugiego 48 tys. złotych. 
W szkole gołkowickiej powstanie nowa pracownia fizyczno-chemiczna tematycznie będzie nawiązywać do znanych naukowców z zakresu fizyki i chemii. Będzie miejscem rozwoju, „kuźnią” przyszłych naukowców. Wnętrze zostanie odświeżone, ściany pomalowane, pojawią się nowe fototapety, podłoga zostanie wymieniona a cała niepraktyczna zabudowa zostanie przekształcona. Najszybciej uczymy się przez doświadczenia, dlatego w nowej pracowni nie może zabraknąć nowoczesnego dygestorium z możliwością podpięcia do instalacji gazowej oraz profesjonalnego stołu do przeprowadzania doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Zostaną zakupione m.in. szkło laboratoryjne i odczynniki niezbędne do przeprowadzania doświadczeń. Pojawi się również nowa tablica ze wzmocnioną powłoką oraz suszarka do szkła laboratoryjnego. 
Stworzona zostanie przestrzeń, która nie tylko będzie sprzyjać przeprowadzaniu doświadczeń, ale także zainspiruje i pobudzi ciekawość. Fototapety, plakaty i naklejki wprowadzą inspirującą atmosferę, jednocześnie podkreślając tematyczność laboratorium. Nowoczesne pomoce dydaktyczne z zakresu fizyki zainspirują do poznania odnawialnych źródeł energii.

Projekt pracowni

Cieszymy się z tej przestrzeni, która powstanie  w naszej szkole i dziękujemy za pomoc organowi prowadzącemu oraz innym przyjaciołom szkoły za docenienie naszej pracy.

Beata Bienia

do góry