Strona główna/Aktualności/Trzecioklasiści uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2023/Europejski Tydzień Kodowania

Trzecioklasiści uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2023

26 Października 2023
Trzecioklasiści uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2023

Uczniowie klas IIIa i IIIb naszej szkoły dołączyli do inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2023.  Inspiracją do podjęcia tego wyzwania jest udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować, który trzecioklasiści realizują podczas codziennych zajęć.
Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i współpracę a poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, wprowadzamy dzieci w świat programowania i nowych technologii. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy. Trwała od 7 do 22 października. Patronat nad Programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.
Klasy trzecie na zajęciach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania rozwijały swoje umiejętności w kodowaniu oraz doskonaliły koncentrację i wytrwałość poprzez ćwiczenia myślenia przyczynowo-skutkowego oraz pracę w grupie. Uczniowie poznali historię i cele CodeWeek'u, odkodowywali rysunki, szukali kodów w codziennym życiu, rozwiązywali matematyczne łamigłówki, układali zadania i obrazki z wykorzystaniem mat do kodowania. Doskonalili swoje umiejętności programowania w aplikacji Scratch Junior oraz sterowania robotami Photon. Wszyscy dobrze się bawili i bardzo fascynowali matematycznymi zadaniami.
Za zrealizowane wydarzenia otrzymaliśmy Certyfikat European Comission Europe Code Week.

Anita Kurasz, Krzeszowska Katarzyna

Europejski Tydzień Kodowania