Strona główna/Aktualności/Uczestniczymy w projekcie „Polsko-Czeska podróż naukowa“

Uczestniczymy w projekcie „Polsko-Czeska podróż naukowa“

9 Września 2024
Uczestniczymy w projekcie „Polsko-Czeska podróż naukowa“
Gmina Godów wspólnie ze Szkołą Podstawową (Základní škola a Mateřská škola) z Gminy Petrovice u Karvine rozpoczęła realizację projektu „Polsko-Czeska podróż naukowa“.
Z ramienia Gminy Godów udział w projekcie biorą uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołkowicach i Szkoły Podstawowej w Skrbeńsku, a z ramienia czeskiej strony Szkoła Podstawowa w Petrovicach u Karvine. Zaplanowano organizację wspólnych wyjazdów dla uczniów szkół z PL i CZ o charakterze naukowo-poznawczym z nutą tradycji, historii i kultury terenów przygranicznych.
Głównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy instytucjami edukacyjnymi po obu stronach granicy poprzez wprowadzenie nowej formy współdziałania opartej na wyjazdach edukacyjnych uczniów z Gminy Godów i Petrovice u Karvine. Projekt ma pozytywny wpływ na budowanie wzajemnego zaufania i wspólnej tożsamości mieszkańców euroregionu wśród młodego pokolenia, będzie potwierdzeniem tezy, że potrzeba rozwoju wiedzy i doświadczenia z zakresu historii, ekologii, przyrody i techniki, może mieć charakter ponadnarodowy.
Rezultatem projektu będzie wzmocnienie i pogłębienie współpracy pomiędzy szkołami oraz możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w pracy pedagogicznej. Trwałość projektu będzie zapewniona przez Partnerów projektu poprzez coroczną organizację cyklicznych warsztatów edukacyjnych.
Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.