Strona główna/Aktualności/Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają naukę pływania./Pierwsze zajęcia na basenie w ramach programu "Umiem pływać"

Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają naukę pływania.

1 Marca 2020
Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają naukę pływania.

Uczniowie klas I i II naszej szkoły rozpoczynają naukę pływania. W ramach programu „Umiem pływać” raz w tygodniu będą brali udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia te odbywają  się na krytej pływalni w Gorzycach. Organizatorem zajęć jest Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota.
Zadaniem organizatora jest zrealizowanie programu, który opracowano w Ministerstwie Sportu i Turystyki wspólnie ze specjalistami z Polskiego Związku Pływackiego. Każdy uczeń przystępujący do programu zrealizuje 20 godzin lekcyjnych.  

Celem zajęć odbywających się w ramach projektu jest  między innymi : logo programu

  • upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • przeciwdziałanie wadom postawy
  • poszerzanie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Więcej informacji o programie „Umiem pływać" oraz informację dla rodziców/ uczniów jak przygotować się do zajęć na basenie można przeczytać na stronie internetowej  nautica-gorzyce.pl https://www.nautica-gorzyce.pl/pl/89,quot-umiem-plywac-quot.html .

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się 25 lutego dzieci zostały zapoznane przez ratowników z zasadami panującymi na pływalni. Był też czas na zabawy w wodzie.

Krzeszowska Katarzyna

do góry