Strona główna/Aktualności/Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

2 Grudnia 2020
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

W bieżącym roku szkolnym w związku z sytuacją pandemiczną zmienił się sposób organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Pierwszy stopień został przeprowadzony na warunkach ustalonych przez szkolną komisję konkursową i zakończył się 13 listopada 2020 r. Do szkolnego etapu przystąpiło 43 uczniów z 7 przedmiotów. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 16 uczniów z 4 przedmiotów.

Eliminacje drugiego stopnia z języka polskiego, za zgodą KO w Katowicach zorganizowano w formie zdalnej. Natomiast II etap konkursu z: matematyki, języka angielskiego i historii odbywał się w szkole z uwzględnieniem konieczności podwyższonego reżimu sanitarnego, związanego ze stanem epidemicznym w kraju.

przedmiot

liczba uczestników

I etap

liczba uczestników

II etap

język polski

8

12

6

fizyka

biologia

2

geografia

historia

8

3

język angielski

11

6

Do ostatniego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych nikt się nie zakwalifikował. Jednak bardzo się cieszymy z licznego udziału naszych uczniów w kolejnych stopniach konkursów. Wśród uczestników byli też siódmoklasiści, którzy nabyte doświadczenia z pewnością wykorzystają w przygotowaniach do przyszłorocznych zmagań.

Edyta Bebek
z-ca dyrektora