Strona główna/Aktualności/Drugoklasiści na wycieczce w Koziej Zagrodzie/Wycieczka drugoklasistów do Koziej Zagrody w Brennej

Drugoklasiści na wycieczce w Koziej Zagrodzie

6 Marca 2020
Drugoklasiści na wycieczce w Koziej Zagrodzie

4 marca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Koziej Zagrody na warsztaty „Lukrem malowane”. Na spotkanie z kozami drugoklasiści wybrali się aż do Brennej, ale warto było, bo wycieczka obfitowała w różne atrakcyjne zajęcia. Na początku poznaliśmy tajny przepis na tradycyjne góralskie pierniki. Dzieci z zapałem robiły piernikowe cudeńka w tym gwiazdki, serduszka, zwierzątka. Czekając, aż wszystkie pierniki się upieką, uczniowie wykonali również ozdoby i wisiorki z masy porcelanowej. Następnie pierniki zostały pięknie ozdobione i zapakowane w papierowe torebki. Swoje dzieła uczniowie zabrali do domu, żeby pochwalić się rodzicom. W trakcie warsztatów odbyła się degustacja domowego chleba na zakwasie ze słodkimi konfiturami oraz herbatką. Wreszcie nastąpił najbardziej wyczekiwany punkt wycieczki czyli spotkanie z kozami.  Towarzyskie kózki pozwalały się głaskać, jadły owies prosto z ręki, a także chętnie pozowały do zdjęć. Była również przerwa na swobodną zabawę i zakup pamiątek.
Wiadomo, że nikt nie może wyjechać z Brennej bez spotkania z Utopcem Gazdą Brennicy. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się więc na poszukiwanie Utopca, aby wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Anita Kurasz

Wycieczka drugoklasistów do Koziej Zagrody w Brennej

do góry