Strona główna/Aktualności/Szachy w szkole

Szachy w szkole

6 Marca 2020
Szachy w szkole

Od poniedziałku 17 lutego w naszej szkole odbywał się tydzień szachowy. Tak naprawdę dwa tygodnie, gdyż ten pomysł bardzo spodobał się uczniom i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W holu szkoły zostały ustawione stoły z szachownicami, z których można było korzystać na przerwach. Ponadto w piątek 21 lutego zagraliśmy w... „żywe szachy” ! Z klas 4-8 zostały wybrane po 3 osoby, które właśnie tego dnia zostały wielkimi pionkami. Wszyscy wytypowani uczniowie dostali stroje i stając na wielkiej szachownicy poruszali się wedle wskazówek dwóch sterników- Mai Wawrzyczny z klasy 7 i Karola Hermana z klasy 8. Było ciekawie i wesoło. Wszyscy dobrze się bawili i uśmiech nie znikał z twarzy. Spędziliśmy czas bardzo miło i uważam, że warto było zorganizować tego typu zabawę.

Aneta Wolak VII a