Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Dzień Zdrowego Śniadania /Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania

14 Listopada 2023
Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Śniadania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. 
Przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania jest ważne w każdym okresie życia człowieka. Szczególnie powinny zwracać na to uwagę osoby, których organizm rośnie i rozwija się oraz intensywnie pracuje. Brak śniadania może być powodem bólu głowy, złego samopoczucia, rozdrażnienia, gorszych wyników w nauce. 
Uczniowie klas 1-3 jak co roku przyłączyli się do obchodów  Dnia Zdrowego Śniadania, wspólnie z wychowawcami spożywając śniadanie. W pudełkach śniadaniowych było kolorowo i zdrowo. Na stołach królowały pyszne i pożywne kanapki,   różnorodne owoce i warzywa. Było też mleko, jogurty,  owocowe soki oraz  woda - słowem to wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Wspólnie spożyty posiłek połączyliśmy również z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów. Dziękujemy rodzicom, którzy codziennie dbają o zdrowe śniadanie dla swoich pociech.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

do góry