Strona główna/Aktualności/14 listopada - Dzień Czystego Powietrza/Dzień Czystego Powietrza

14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

15 Listopada 2023
14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. W naszej szkole odbyły się zajęcia z Ekodoradcą Panią Magdaleną Kopeć, które miały na celu podniesienie świadomości naszych najmłodszych uczniów klas 1-3 na temat jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie, rozwój i środowisko. Warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, które powinniśmy chronić niczym największy skarb.

Iwona Bonecka