Strona główna/Aktualności/„Giganci Programowania” - Darmowe warsztaty programowania dla uczniów i nauczycieli!

23 Listopada 2020

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Zapraszamy Was do udziału w warsztatach z programowania, organizowanych w całej Polsce przez szkołę „Giganci Programowania”.

Właśnie wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”. W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody!

“Szkoła z Gigantami” to 4 lekcje w formie webinaru online, podczas których trenerzy - programiści, wprowadzą uczestników w świat kodowania. Zajęcia podzielone są tematycznie na 2 grupy wiekowe. Grupa młodsza (9-12 lat) będzie odkrywać programowanie przenosząc się w środowisku Scratch do świata popularnych gier. Starsi uczestnicy (13-18 lat) poznają natomiast tajniki języka znaczników HTML i stworzą swoje własne strony internetowe.
Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół.

Warsztaty są bezpłatne i rozpoczynają się 30.11. Do wzięcia udziału wymagana jest wcześniejsza rejestracja, a każdy uczestnik po ukończeniu kursu otrzyma certyfikat.

Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajduje się również szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów.

>>Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj<<

Z okazji wydarzenia przygotowano również specjalny konkurs dla szkół! Placówki i ich uczniowie zdobędą nagrody za udział z najwyższą frekwencją w wydarzeniu „Szkoła z Gigantami”!:

• I miejsce - Certyfikat Złotego Partneradla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
  • II miejsce - Certyfikat Srebrnego Partneradla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
  • III miejsce - Certyfikat Brązowego Partneradla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt IT do wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs dodatkowy online w szkole Giganci Programowania.

Katarzyna Krzeszowska
Justyna Wasińska