Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Książki: Wspaniała Celebracja Literatury w Świetlicy Szkolnej

Światowy Dzień Książki: Wspaniała Celebracja Literatury w Świetlicy Szkolnej

23 Kwietnia 2024
Światowy Dzień Książki: Wspaniała Celebracja Literatury w Świetlicy Szkolnej

Światowy Dzień Książki, który odbywa się 23 kwietnia to okazja do zanurzenia się w fascynujący świat słów i wyobraźni, gdzie każdy uczestnik może odnaleźć coś dla siebie. W piątek podczas zajęć na świetlicy szkolnej nasza Pani bibliotekarka Teresa Błasiak przybliżyła dzieciom sylwetkę zwierzęcia - wilka, przedstawiając dzieciom  Atlas Niebezpiecznych Zwierząt. Później nastąpiło wspólne czytanie fragmentu książki pt. „Ambaras” autorstwa Tomasza Samojlika. Ambaras to imię wilczka, który przychodzi na świat jako najmniejszy i najsłabszy z watahy. Tomasz Samojlik przybliża najmłodszym czytelnikom świat wilków, zasady panujące w grupie, a także fakt, że nie są tak groźne jak pokazują bajki. Fragment książki, który rozbrzmiewał po świetlicy, budził  w uczniach pasję do literatury i wyobraźnię. Następnie nasi uczniowie przekształcili  się w kreatywną fabrykę podczas warsztatów plastycznych dając możliwość wyrażenia własnych pomysłów i talentów. Uczniowie wspólnie utworzyli plakaty na temat przeczytanego fragmentu książki.
Światowy Dzień Książki w świetlicy szkolnej to więcej niż tylko jednodniowe wydarzenie - to święto, które kształtuje miłość do czytania na długo po zakończeniu obchodów. 
Serdecznie zapraszamy Was drodzy uczniowie do odwiedzenia naszej biblioteki szkolnej, gdzie czeka na Was mnóstwo literackich skarbów do odkrycia! Nasza biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie znajdziecie podręczniki i materiały edukacyjne - to prawdziwa oaza dla miłośników czytania i poszukiwaczy przygód literackich.

 Dominika Kiełkowska
Teresa Błasiak

do góry