Strona główna/Aktualności/Święto książki w bibliotece szkolnej

Święto książki w bibliotece szkolnej

23 Kwietnia 2024
Święto książki w bibliotece szkolnej

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Biblioteka szkolna także dołączyła do obchodów tego święta.
W oparciu o książkę Tomasza Samojlika „ Ambaras” w bibliotece przeprowadzono imprezę czytelniczą dla klas III . Uczniowie poznali Ambarasa i jego wilczą rodzinę, poznali zwyczaje wilczej watahy i prawa, którymi rządzi się świat przyrody i las. Taki wybór tematyki  to nasz ukłon w stronę Dnia Ziemi, który przypada dzień wcześniej niż święto książki.
W bibliotece szkolnej można było zobaczyć wystawkę książek, w których bohaterem literackim jest wilk oraz książki popularnonaukowe, w których znajdziemy informacje o wilkach.
Dla starszych uczniów przygotowano wystawę książek ukazujących piękno przyrody: świata roślin i zwierząt.

Teresa Błasiak

Zajęcia w bibliotece szkolenj