Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie"/Klasa w terenie

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie"

26 Czerwca 2024
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Klasa w terenie". Projekt realizowany był od 1 października 2023r. do 31 maja 2024 roku. Głównym celem projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu,  zachęcanie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzania czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. 
W trakcie trwania projektu każda klasa zrealizowała minimum pięć zadań spośród 10 dostępnych: obserwacja przyrody, plastyka w terenie, wykonanie instrumentów z darów natury,  wyjścia w ciekawe miejsca, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wykonanie zielnika, piknik klasowy. Realizacja tych zadań dostarczyła dzieciom wiele radości, jednocześnie pokazała, że wiadomości i umiejętności mogą zdobywać nie tylko w murach szkoły, ale także na świeżym powietrzu, świetnie się przy tym bawiąc.

 Anita Kurasz

do góry