Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Uroczyste pożegnanie klas ósmych. Ananasy z ósmej klasy/Uroczyste pożegnanie klas ósmych, wręczenie świadectw

Uroczyste pożegnanie klas ósmych. Ananasy z ósmej klasy

27 Czerwca 2024
Uroczyste pożegnanie klas ósmych.
Ananasy z ósmej klasy

 

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.

-Ks.Jan Twardowski

 

20 czerwca 2024 roku o godzinie 16.00  nasza szkoła uroczyście pożegnała uczniów klasy 8A. Ceremonię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu, po czym  byliśmy świadkami  ceremoniału  przekazania i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego. 
Następnie wysłuchaliśmy  wzruszających przemówień  Dyrektor Szkoły - pani Beaty Bieni, przedstawicielki rady rodziców-pani Sylwii Burdzik, wychowawczyni w klasach 1-3- pani Ewy Chmiel oraz wychowawczyni pani Izabela Płatek. Z pewnością każdemu zakręciła się łza w oku. 
Nadeszła ta wyjątkowa  chwila. Pani dyrektor  wręczyła  uczniom nagrody książkowe za wyniki w nauce i listy  gratulacyjne  rodzicom oraz  podziękowania za zaangażowanie  i pracę  na rzecz szkoły. Emocjom nie było końca!
Tak zakończyła się oficjalna część uroczystości. Na pewno niejeden ósmoklasista uronił łzę. Teraz można  już było przymknąć oko na wybryki absolwentów naszej szkoły.  Uczniowie klas 7. z przymrużeniem oka  pożegnali starszych kolegów i koleżanki. Za swoje wyjątkowe umiejętności i zdolności otrzymali statuetki Oscarów w   kategoriach: „papużki-nierozłączki”,  anielska cierpliwość”, „lustreczko, powiedz, przecie-baczne stanie na straży swojego wyglądu, uśmiech i najszybszy zjazd w Energylandii”, „mistrz kulinarny i mistrzowskich fryzur”, „majsterkowicz”, „mierz wysoko-rozszerzanie swoich horyzontów umysłowych przez windowanie swoich szarych komórek na wysokość 180 cm od podłogi”, „mistrz kaligrafii i mistrz znajomości faktów historycznych”, „diamentowa piłka za strzelanie goli nie do obrony”, „brylantowa kłódka dla ucznia, dla którego mowa jest srebrem,a milczenie złotem”, ”zaczarowany pędzel za niepowtarzalny talent rysowniczo-malarsko- dekoratorski.
Wisienką na torcie,a  raczej ...ananasem była słodka, i soczysta  nagroda dla najlepszej wychowawczyni pani Izabeli Płatek, która wykazała się wyjątkową cierpliwością,życzliwością i wsparciem  dla swoich wyjątkowych ..ananasów.
Był uśmiech, śmiech przez łzy... Emocjom nie było końca! Teraz przemówili ósmoklasiści.  W ich imieniu wystąpiła Marta Tatarczyk. Złożyła podziękowania pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom. Uczniowie odwdzięczyli  się kwiatami.
Osiem lat minęło jak jeden dzień...
Były to lata  wyjątkowe. pełne  wyzwań. Trudne, wymagające, ekscytujące.  Wypełnione śmiechem…,czasem śmiechem przez łzy, wzruszające.
Mimo wszystko, a może dzięki temu,  mamy nadzieję ,że każdy z naszych uczniów  będzie wspominał  naszą szkołę z łezką w oku i czasem uśmiechnie się do wspomnień.
Życzymy wspaniałych wakacji oraz odnalezienia się w wymarzonych szkołach wśród życzliwych ludzi. Bądźcie szczęśliwi!
20 czerwca 2024 roku  kolejni uczniowie opuścili  mury Szkoły Podstawowej im. Por.Pil. Fr. Surmy w Gołkowicach.
Drodzy Ósmoklasiści! Na kolejny etap Waszej podróży weźcie ze sobą słowa ks. Jana Twardowskiego, które przywołała Pani Dyrektor: Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, tedy dopiero wszystko się zaczyna…

Natalio, Wojtku, Aniu, Jakubie, Kacprze, Marku, Marleno, Kacprze, Marto, Michale, Zuziu, rozwińcie skrzydła!
Łapcie chwile ulotne jak motyle!

Z każdym dniem łapię chwile ulotne jak motyle
Na stałe
Koduję we fragmentach bądź całe
Zapamiętałem już ich bez liku
Wszystkie mam w sobie, żadnej w pamiętniku.*
Rahim, Fokus, Magik
Ulotne chwile - Paktofonika

Elżbieta Krzysztofczyk-Kosek

do góry