Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Wspólna zabawa - dobra zabawa!/ Wspólna zabawa - dobra zabawa!

Wspólna zabawa - dobra zabawa!

6 Czerwca 2024
Wspólna zabawa - dobra zabawa!
3 czerwca 2024 roku w naszej szkole zagościł Dzień Dziecka na sportowo. Zgodnie z naszą tradycją nie odbyły się lekcje tylko konkurencje sportowe, plastyczne i dobra zabawa. Na apelu wszystkich przywitała pani dyrektor Beata Bienia, harmonogram przedstawiła pani Ewelina Kłosek. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, aby wykonać wspólną rozgrzewkę. 
Klasy młodsze miały ciekawe zajęcia integrujące z wychowawcami. Po wspólnej rozgrzewce na boisku szkolnym nastąpiła rywalizacja klas w wyścigach rzędów, a później turniej  dwóch ogni. Wszystkie drużyny rywalizowały o tytuł najlepszej. Każdy starał się pokazać swoją szybkość i sprawność. 
Uczniowie klas 4-8 walczyli o tytuł najlepszej drużyny w siatkówce, w rozgrywkach w dwa ognie oraz w wyścigach rzędów. Wszystkim konkurencjom towarzyszył uśmiech, dobra zabawa i okrzyki dopingujące zawodników. 
Dzień sportu to nie tylko ruch, ale i promocja zdrowego stylu życia, więc wybrani uczniowie tworzyli plakaty na temat Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz mogli wykazać się  w quizie wiedzy o sporcie. 
Zajęcia zakończyły się wspólnymi tańcami, podsumowaniami i rozdaniem dyplomów. 
Szczególne podziękowania pragniemy skierować pod adresem Rady Rodziców, która zadbała o słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów - każdy z ochotą poczęstował się lodami i nabrał energii do dalszej zabawy. 
Był to dzień inny niż wszystkie dni szkolne, ale bardzo potrzebny naszym uczniom na końcówce całorocznej pracy. 
 
Ewa Chmiel
 
do góry