Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas pierwszych do Palmiarni w Gliwicach/Wycieczka pierwszaków do Palmiarni w Gliwicach

Wycieczka klas pierwszych do Palmiarni w Gliwicach

20 Czerwca 2022
Wycieczka klas pierwszych do Palmiarni w Gliwicach

14 czerwca uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Warto wspomnieć, iż ta prawdziwa oaza roślinności usytuowana w centrum Gliwic, jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce.  
Nasi uczniowie w  Palmiarni z ciekawością  mogli zobaczyć egzotyczne gatunki  roślin znane im jedynie w części jako rośliny wykorzystywane w życiu codziennym. 
Uczniowie poznawali rośliny, przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne, w których poza egzotycznymi roślinami znajdowały się również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki. Dzieci podziwiały m.in.: rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, palmy, daktylowce, drzewo kiełbasiane, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia podwodnego świata ryb w olbrzymich  tematycznych akwariach. 
Wycieczka umożliwiła zdobycie wiedzy, w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji.  Była to podróż w egzotyczny świat, którą na długo zapamiętamy.

Krzeszowska Katarzyna

do góry