Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do udziału w konkursach

Zapraszamy do udziału w konkursach

3 Grudnia 2023

Konkurs plastyczny „Maska tradycyjna i współczesna”.

Cele konkursu: zainteresowanie dzieci i młodzieży rolą maski w obrzędach oraz tradycji różnych kultur, upowszechnienie maski jako środka ekspresji plastycznej i emocjonalnej, wyzwolenie radości i satysfakcji płynącej z aktu tworzenia.
Uczestnikami  konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku 5 do 15 lat. Format, technika, ilość zgłoszonych prac - dowolna.
Każda praca powinna być na odwrocie zaopatrzona w następujące dane: imię, nazwisko, wiek autora, tytuł pracy, pieczątka z nazwą, adresem oraz telefonem placówki, w której prace wykonano.
Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu na stronie:  https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1310-maska-tradycyjna-i-wspolczesna-2024

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są w przypadku klas I-III o kontak z wychowawcą, zaś uczniowie klas IV-VIII z nauczycielami plastyki.

VI Powiatowy Konkurs Artystyczny „Mój lekturowy przebój”

VI Powiatowy Konkurs Artystyczny „Mój lekturowy przebój” organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.
Konkurs skierowany jest do młodzieży wyższych klas szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych w celu pogłębiania znajomości utworów literackich objętych kanonem lektur (tzn. obowiązkowych i uzupełniających) oraz w celu doskonalenia umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych z tymi lekturami związanych.
Konkurs przebiegać będzie jednoetapowo w dwóch kategoriach.

• Kategoria literacka - na pracę inspirowaną wybranym dziełem literackim wchodzącym w skład kanonu lektur szkolnych (obowiązkowych i uzupełniających z zakresu wyższych klas szkoły podstawowej i poziomu ponadpodstawowego) przygotowaną na jeden z następujących tematów:
  1. Filmowa adaptacja lektury. Która z propozycji artystycznego ujęcia świata (dzieło literackie czy film) wydaje Ci się bardziej interesująca i dlaczego? Omów roblem na wybranym przykładzie.
  2. Lektura? Warto! Napisz mowę obrończą na temat wybranej lektury.
  3. Lektura - ale jaka? Napisz recenzję wybranego dzieła literackiego.
  • Kategoria artystyczna - na pracę artystyczną inspirowaną wybraną lekturą i zrealizowaną w wybranej przez ucznia formie (format dowolny):
  1. praca plastyczna w dowolnej technice, nawiązująca do tematu konkursu,
  2. fotografia (wywołane zdjęcie lub cykl zdjęć) inspirowana wybranym dziełem literackim,
  3. plakat lub prezentacja multimedialna popularyzujące lekturowy przebój,
  4. utwór poetycki lub prozatorski - samodzielny tekst artystyczny ucznia zainspirowany lekturą wybranego dzieła literackiego,
  5. ilustracja lub cykl ilustracji nawiązujący do wybranej lektury lub jej fragmentu (plastyczna interpretacja wskazanej sceny lub scen z krótkim opisem czy cytatem z tekstu),
  6. komiks zainspirowany fragmentem lub całością wybranej lektury szkolnej,
  7. propozycja okładki książki, zachęcającej do przeczytania tekstu.

Praca powinna zostać opatrzona wyłącznie godłem (pseudonimem) - ze wskazaniem wybranego przez ucznia tematu lub formy pracy. Do pracy należy dołączyć, stanowiącą załącznik do niniejszego regulaminu, kartę zgłoszenia: wypełnioną indywidualnie i umieszczoną w zaklejonej kopercie - wraz z klauzulą informacyjną dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych, wypełnioną i podpisaną zarówno przez uczestnika (rodzica/prawnego opiekuna), jak i nauczyciela opiekuna.

Jeden uczestnik może przygotować maksymalnie dwie prace, przygotowane jednak w różnej formie (na inny temat).

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z nauczycielami języka polskiego.

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz