Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Żywe lekcje plastyki w Ośrodku Kultury w Gołkowicach/Żywe lekcje plastyki w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.

Żywe lekcje plastyki w Ośrodku Kultury w Gołkowicach

17 Kwietnia 2024
Żywe lekcje plastyki  w Ośrodku Kultury w Gołkowicach

 W Ośrodku Kultury w Gołkowicach odbywa się niecodzienna wystawa malarstwa, rzeźby i fotografii lokalnych twórców, również z sąsiednich Czech, której inicjatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach. 
Amatorzy nierzadko dysponują wiedzą nie mniejszą od tej, jaką nabywają adepci sztuki w akademiach i wyższych uczelniach plastycznych. Zdobywają ją między innymi poprzez bezpośredni kontakt z dziełami sztuki, literaturą, przeglądaniem albumów czy uczestnictwem w różnorodnych formach samodoskonalenia. 
Przekonali się o tym uczniowie z klasy: V b , IV a i IV b gołkowickiej szkoły, uczestnicząc w żywej lekcji plastyki w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.  Mieli okazję podziwiać prace twórców amatorów: Bolesława Uchera, Gertrudy Undas, Katarzyny Marek, Barbary Wodeckiej, Krzysztofa Popka, Franciszka Brzozy, Edwina Sikory, Mariana Tomasa i artystów z Czech, o których w ciekawy sposób opowiedziały przedstawicielki KGW: Pani Aniela Kubica i Pani Rita Czyż. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii powstania niektórych dzieł, ciekawostek z życia twórców oraz mieli okazję wpisać się do kroniki KGW. 
Bardzo dziękujemy Paniom z KGW za owocne spotkanie, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły wrócili do szkoły pełni artystycznych przeżyć.

Krystyna Kelner    

do góry