Regionalizm

Wycieczka szlakiem gołkowickich zabytków

We wrześniowy, piękny, słoneczny dzień klasa VIB  wraz z wychowawczynią udała się na zwiedzanie najbliższej okolicy. Zobaczyła pomnik oraz tablice z nazwiskami mieszkańców, których zabrała II wojna światowa,  znajdujący się blisko szkoły tuż przy Ośrodku Kultury w Gołkowicach.

Uczniowie podczas wycieczki

Następnie grupa szkolna podziwiała kapliczkę Jana III Sobieskiego, która znajduje się przy ulicy Jana III Sobieskiego. Na koniec udała się do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przy ulicy Cmentarnej, który powstał w 1910 roku.

Kościol ewangelicki w Gołkowicach

Uczniowie podczas wycieczki

Dotlenieni i naładowani dobrą energią oraz napełnieni wiedzą regionalną i z uśmiechem  na twarzach udali się do szkoły na pozostałe lekcje. To była pierwsza wyprawa, której celem jest poznawanie najbliższej okolicy.

Beata Bienia