Unia Europejska - Projekty
Strona główna/O Szkole/Laboratoria Przyszłości/Rok szkolny 2023/2024/Laboratoria Przyszłości/Laboratorium Przyszłości/Laboratoria Przyszłości -świątecznie  /Zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki

Laboratoria Przyszłości

Przygotowana została gazetka ścienna wprowadzająca w arkana wydruku 3d z przykładowymi wydrukami.
Uczniowie projektowali podstawki do stolika, które będą wykorzystywane w pracowni informatyki, zakładki spinacze do książek.
Drukowane były również własne projekty przygotowane przez uczniów w programie Paint 3d.
Pracownia Laboratorium Przyszłości została oznaczona, pojawił się napis i logo projektu.

W związku z Świętem Komisji Edukacji Narodowej wydrukowane zostały dla nauczycieli koniczyny na szczęście. Okolicznościowe statuetki oraz podziękowania w formie Sowy 3d.

Sowa wydrukowana na drukarce 3D

Statuetka wydrukowana na drukarce 3D

Koniczynki wydrukowane na drukarce 3D

W związku z organizacją wieczorku poetycko-muzycznego Szymborską jesień się zaczęła ... przygotowna została wystawa okolicznościowa. Wydrukowane zostały na drukarkach 3d projekty związane z poetami Wisławą Szymborską, K.I. Gałczyńskim, aktorem Franciszkiem Pieczką, Szkołą w Gołkowicach jej patronem por. pil. Franciszkiem Surmą, grecką muzę poezji lirycznej Euterpe, logo naszej Gminy Godów oraz wiele innych.

Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie wykorzystywali projekty halloweenowe wydrukowane na drukarce 3d ucząc się słownictwa.

W związku z wizytą w naszej szkole w Gołkowicach Mariana Dziędziela przygotowane zostały okolicznościowe projekty związane z wybitnym aktorem.

Wydruk w 3d Wydruk w 3d

Uczniowie klas V i VIb korzystali z szkolnego Laboratorium Przyszłości wykorzystując greenscreen,
cyfrowy aparat fotograficzny, blendę, statywy i lampy doświetlające wykonali zdjęcia a następnie korzystając z aplikacji przenieśli się w wymarzone wirtualne miejsce.
Oto wyniki naszej pracy.

Świąteczne dekoracje wydrukowane na szkolnych drukarkach 3d przygotowane na kiermasz oraz do dekoracji szkoły.