Laboratoria Przyszłości

Przygotowana została gazetka ścienna wprowadzająca w arkana wydruku 3d z przykładowymi wydrukami.
Uczniowie projektowali podstawki do stolika, które będą wykorzystywane w pracowni informatyki, zakładki spinacze do książek.
Drukowane były również własne projekty przygotowane przez uczniów w programie Paint 3d.
Pracownia Laboratorium Przyszłości została oznaczona, pojawił się napis i logo projektu.

W związku z Świętem Komisji Edukacji Narodowej wydrukowane zostały dla nauczycieli koniczyny na szczęście. Okolicznościowe statuetki oraz podziękowania w formie Sowy 3d.

Sowa wydrukowana na drukarce 3D

Statuetka wydrukowana na drukarce 3D

Koniczynki wydrukowane na drukarce 3D

W związku z organizacją wieczorku poetycko-muzycznego Szymborską jesień się zaczęła ... przygotowna została wystawa okolicznościowa. Wydrukowane zostały na drukarkach 3d projekty związane z poetami Wisławą Szymborską, K.I. Gałczyńskim, aktorem Franciszkiem Pieczką, Szkołą w Gołkowicach jej patronem por. pil. Franciszkiem Surmą, grecką muzę poezji lirycznej Euterpe, logo naszej Gminy Godów oraz wiele innych.

Podczas zajęć z języka angielskiego uczniowie wykorzystywali projekty halloweenowe wydrukowane na drukarce 3d ucząc się słownictwa.

W związku z wizytą w naszej szkole w Gołkowicach Mariana Dziędziela przygotowane zostały okolicznościowe projekty związane z wybitnym aktorem.

Wydruk w 3d Wydruk w 3d

Uczniowie klas V i VIb korzystali z szkolnego Laboratorium Przyszłości wykorzystując greenscreen,
cyfrowy aparat fotograficzny, blendę, statywy i lampy doświetlające wykonali zdjęcia a następnie korzystając z aplikacji przenieśli się w wymarzone wirtualne miejsce.
Oto wyniki naszej pracy.

Świąteczne dekoracje wydrukowane na szkolnych drukarkach 3d przygotowane na kiermasz oraz do dekoracji szkoły.

Wykorzystując szkolne drukarki 3d przygotowane zostały projekty w formie pomocy dydaktycznych do wykorzystania na różnych przedmiotach szkolnych (fizyce, chemii, biologii, przyrodzie, geografii, matematyce, języku polskim, angielskim i innych).
Nasi uczniowie również przygotowują własne projekty 3d, które są drukowane w szkole.

Janusz Kozieł
Wydruki 3d

Wykorzystaliśmy do nagrań mikrofon kierunkowy z akcesoriami i aplikację rejestrator dźwięku. Mikrofon został również zastosowany w cyfrowym aparacie fotograficznym.
Nasze nagrania:

Wiktoria Surma

trąbka

Kaja Wachtarczyk
skrzypce
Romanse Chrles Dancla

Na drukarce 3d zostały wydrukowanie cyfry systemu  0 i 1, uczniowie przeliczali wartości z systemu dziesiętnego na binarny. Do piłkarzyków wydrukowano mini piłkę, symbol google chrome. Uczniowie klas 1-3 występujący na festynie szkolnym otrzymali serca-zawieszki dla mam. Podczas wizyty przedszkolaków dostali oni koniczynki i podkówki na szczęście. Drukowe też były projekty własne uczniów.