Strona główna/O Szkole/Projekty/Klimatyczna klasa/Klimatycznie ZaPROJEKTowani na środowisko!

Klimatycznie ZaPROJEKTowani na środowisko!

Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas

Florian Plit

Środowisko ponad wszystko!

Od września 2018 uczniowie klas 5. biorą udział w kampanii propagującej działania ekologiczne.

W ramach projektu „Klimatyczna klasa” dzieci wykonały plakaty promujące postawę ekologiczną oraz niedocenianą wartość -troskę o Ziemię i otaczający nas świat. Młodzi miłośnicy przyrody szczególną uwagę poświęcili problemowi nierozerwalnie związanemu z naszym lokalnym środowiskiem, jakim jest ślad węglowy.

Uczniowie poprowadzili również audycję, w której przybliżyli cele projektu „Klimatycznej klasy”. Przypomnieli w niej o radach , jak możemy na co dzień dbać o otaczającą nas przyrodę. Jak ważne jest to, aby być świadomym, wrażliwym , odpowiedzialnymi za środowisko człowiekiem.

Zapraszamy do „klimatycznej” galerii uczniowskich prac.