Unia Europejska - Projekty
Strona główna/O Szkole/Współpraca Polsko-Niemiecka

Współpraca Polsko-Niemiecka

Logo

W bieżącym roku szkolnym nasze gimnazjum nawiązało współpracę z niemieckim szkołą das Kurfuerst -Joachim-Friedrich- Gymnasium w Wolmirstedt w kraju związkowym Sachsen-Anhalt w Niemczech (https://kjf-gym.de/)

Pierwsze tygodnie znajomości ze stroną niemiecką zaowocowały pomysłem zorganizowania wymiany uczniów z obu szkół. Pierwsze spotkanie polsko-niemieckie ma odbyć się w Wolmirstedt, w Niemczech w dniach 02.04 - 07.04.2017r. Grupa 12 uczniów z naszej szkoły będzie miała okazję poznać system szkolnictwa w Niemczech, codzienne życie niemieckiej młodzieży oraz zwiedzić Magdeburg, Berlin oraz Wolfsburg. Uczniowie polscy i niemieccy zapoznali się już bliżej poprzez wymianę korespondencji oraz portale społecznościowe.

Rewizytę spotkania zaplanowano na przełomie maja i czerwca 2017r w naszej szkole. Tym razem to grupa młodzieży z Niemiec zapozna się z polską szkołą, tradycją i kulturą. Zaplanowane zostały wycieczki do Krakowa oraz Wisły oraz warsztaty muzyczno-artystyczne.

Wymiana uczniów z naszej szkoły z uczniami z gimnazjum w Wolmirstedt wspierana będzie przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, organizację, która dotuje różnorodne spotkania młodzieży.

„Dwa kraje, jeden cel! - łączymy młodych Polaków i Niemców” http://www.pnwm.org/ 

do góry