Cud - miód, czyli spotkanie z pszczelarzem

"Kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia.”
Albert Einstein

We wtorek 26 marca 2019.r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z pszczelarzem- Józefem Polnikiem. Nasz gość ciekawie opowiadał o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, jak należy się zachować mając do czynienia z pszczołami. Choć są to pożyteczne owady, które zapylają środowisko i produkują miód, stanowią duże niebezpieczeństwo dla człowieka. Dlatego też przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady obrony przeciwko nim. Poznaliśmy również role pełniące przez poszczególne pszczoły w ulu. Oprócz interesującego wyjaśnienia trudnej i niezwykle ciężkiej działalności zarówno w świecie ludzi, jak i przyrody, mieliśmy okazję przyjrzeć się przyrządom niezbędnym pszczelarzom do wykonywania ich niełatwej pracy. Zobaczyliśmy m.in. ramkę oraz podkurzacz.
Spotkanie minęło w miłej atmosferze, a panu Józefowi dziękujemy za przybliżenie nam tematu pszczół- tych małych, ale „wielkich” owadów.

Zofia Stabla kl. Vb
Szkolna gazetka „Błysk Różowej Pantery

Zdjęcia: Szkolna gazeta "Błysk Różowej Pantery" Martyna Marszałek, Emilia Skobieranda